fbpx
 

Chirurginės procedūros – burnos ir dantų chirurgija

Mūsų klinikoje atliekamos burnos chirurginės paslaugos:

  • lūpos ir liežuvio pasaitėlio plastika;
  • pūlinio incizija;
  • danties rovimas;
  • pieninio danties rovimas;
  • neišdygusių dantų rovimas (retinuotų, protinių);
  • danties šaknies šalinimas;
  • danties šaknies viršūnės rezekcija;
  • gleivinės aplink protinį dantį apipjaustymas ir tvarstymas
  • recesijos uždengimas

Nors šiuolaikinės technologijos ir laiku pastebėtos problemos dažniausiai leidžia išsaugoti nuosavus dantis, tačau pasitaiko atvejų, kai dantis pažeistas taip, jo išgydyti nebe įmanoma, o nepašalintas jis tik kenkia visai burnos ertmei ir tuo pačiu gali sukelti papildomų komplikacijų – tuomet nebelieka kitos išeitis, kaip jį išrauti. Visuomet siekiame pateisinti Jūsų lūkesčius, todėl mūsų gydytojai odontologai pirmiausia ieškos gydymo galimybių ir tik kritiniu atveju pasiūlys dantų šalinimo procedūrą.

Dažniausiai yra raunami tie dantys, kurie gali sukelti problemų šalia esantiems dantims – jeigu tai nuolatinis dantis, procedūra būna pakankamai paprasta ir greita, tačiau kur kas sudėtingesnis gali būti protinių ar iki galo neišdygusių dantų rovimas. Išdygę protiniai dantys gali būti šalinami ir profilaktiškai, tuo tarpu pilnai neišdygę, kaule įstrigę dantys gali sukelti itin didelių komplikacijų, tad juos išrauti dažniausiai yra tiesiog būtina. Operacijų poreikis priklauso nuo individualios situacijos, tad pirmiausia tik po pirminės apžiūros gydytojas odontologas galės papasakoti apie tolimesnę veiksmų eigą ir kartu su Jumis priims labiausiai Jūsų poreikius atitinkantį variantus.

protinis dantis

Chirurginės procedūros dažniausiai sukelia stresą įvairaus amžiaus žmonėms, todėl pasistengsime kuo paprasčiau papasakoti apie būsimus chirurginius veiksmus ir jų naudą Jūsų burnos ertmei. Moderni įranga ir savo darbą išmanantys specialistai leidžia užtikrinti, jog dantų rovimas ar bet kuri kita chirurginė procedūra praeis sklandžiai.

Kaip elgtis po danties rovimo?

Po procedūros. Po danties pašalinimo gydytojas duos sukąstį tvarstelį, jį sukandus reikės laikyti apie 30 min. Jokiu būdu nespjaudykite seilių. Jei kraujavimas nesiliauja, tamponą pakeiskite nauju ir vėl laikykite apie pusvalandį. Jei kraujavimas nesiliauja ilgai, kreipkitės į mūsų kliniką. Pirmą parą rausvos seilės yra visiškai normalu.

Siūlės. Siūles atvykite išimti, kaip paskyrė gydytojas. Paprastai siūlės išimamos po 7-10 dienų. Jeigu siūta tirpstančiomis siūlėmis – jų išimti nebūtina, siūlės ištirps per 2-3 savaites.

Mityba. Po danties šalinimo, praėjus nuskausminimui, valgyti galima, tačiau tą pačią dieną reikia vengti karštų gėrimų ir maisto, rinktis minkštą maistą, negerti alkoholinių gėrimų. Gerkite daug skysčių, kramtykite sveikąja puse.

Rūkymas. Nerūkykite kuo ilgiau, ypač pirmas 48 valandas.

Patinimas ir skausmas. Paprastai, jei danties rovimas nebuvo sudėtingas, patinimo nebūna. Tačiau po sudėtingesnio ar operacinio danties rovimo, galimas nedidelis patinimas. Norint sumažinti patinimą, pirmas 4 – 5 val. po procedūros reikia šaldyti žandą šalčio maišeliu tokiu režimu: 15 min. šaldote, 20 min. pertrauka.

Burnos higiena. Pirmąją dieną po procedūros būkite atsargūs valydami dantis, netraumuokite rovimo vietos. Tinkama burnos higiena užtikrina gerą gijimą.

Skalavimas. Pirmąją parą po danties šalinimo skalauti griežtai draudžiama, kad nebūtų pašalintas žaizdos krešulys. Kitą dieną galima pradėti švelniai skalauti antiseptiniais burnos skalavimo skysčiais arba druskos tirpalu (0,5 arbat. šaukštelio druskos 0,5 stiklinės vandens). Skalauti reiktų po kiekvieno valgio, kad maistas neužsilaikytų rovimo vietoje ir nesukeltų uždegimo.

Fizinis krūvis. Kelias paras po danties šalinimo rekomenduojama vengti intensyvaus fizinio krūvio, sporto užsiėmimų.

Skausmas. Jeigu skausmas keletą dienų išlieka stiprus, ar stiprėja laikui bėgant – būtina apsilankyti pas gydytoją.

Registracija vizitui