Dantų dilimas šiais laikais pasireiškia vis jaunesniems pacientams, tai yra greito, kupino streso gyvenimo pasekmė. Dantų nudilimas gali būti nedidelis ir labai stiprus:
Dantų dilimas šiais laikais pasireiškia vis jaunesniems pacientams, tai yra greito, kupino streso gyvenimo pasekmė. Dantų nudilimas gali būti nedidelis ir labai stiprus:
Dantų nudilimo (sužemėjusio sąkandžio) pasekmės gali būti įvairios. Dažnai pacientai jaučia smilkininio apatinio žandikaulio sąnario sutrikimus. Keičiasi veidas – žmogus atrodo senesnis, lūpų kampučiuose atsiranda raukšlelės, smakras išsikiša į priekį. Dėl sutrikusio kramtymo nukenčia virškinimas. Stipriai nukenčia dantų estetinis vaizdas, žmogus vengia šypsotis. Taigi, taisyklinga dantų forma reikalinga ne tik estetiniam vaizdui, bet ir užtikrinti kramtymo kokybę.
Pirmiausiai siekiama išsiaiškinti, kokios yra dantų dilimo priežastys, patariama eliminuoti faktorius, kurie skatina paciento dantų audinių netekimą.
Bruksimo (apsauginė) kapa – tai idividualiai dantų techniko laboratorijoje pagaminta apsauginė plokštelė dantims. Miego metu beveik visi mes griežiame arba stipriai sukandame dantimis, taip išsikrauna visa mūsų centrinės nervinės sistema, kuri iššaukia nevalingus kramtomųjų raumenų susitraukinėjimus.
Stipri dantų apkrova – tai danties ir emalio skilimo, pleištinio danties kaklelio defekto atsiradimo rizika, todėl naktimis mes rekomenduojame dėvėti bruksizmo kapas. Šios kapos ne tik skirtos sumažinti dantų dilimą, bet ir stabilizuoti sąkandį, taip palaikant dantis stabilioje pozicijoje. Tokiu būdu nuimama dantų apkrova.
Pacientams, kurie susigydė dantis plombomis, laminatėmis, vainikėliais ar užklotais, apsauginę kapą būtina dėvėti kiekvieną naktį, taip bus užtikrintas ilgalaikis gydymo efektas.
Kartais, siekiant maksimaliai apsaugoti dantis, kapos gaminamos abiems žandikauliams, kaip nurodytame pavyzdyje.