fbpx
 

Dantų implantacija

Dantų implantacija yra vienas pažangiausių dantų atstatymo metodų, Lietuvoje moderni implantalogija gyvuoja jau 20 metų. Tai viena sudėtingiausių odontologijos sričių, todėl šioje srityje dirba tik kompetetingi specialistai. Smile art odontologijos studijos  specialistai turi didelę patirtį ir gali atlikti sudėtingiausius implantacijos ir kitas burnos chirurgines procedūras.

Kas yra dantų implantas ir kam jis reikalingas?

Dantų implantas – tai nedidelis varžtelis, kuris atstoja prarasto danties šaknį. Jis gaminamas iš ypač tvirtos, lengvos ir biologiškai su kaulu suderinamos medžiagos (titano, cirkonio ar jų lydinio). Implantas chirurginiu būdu įsukamas į prarasto danties šaknies vietą, vėliau prie jo tvirtinamas dirbtinis danties vainikėlis (karūnėlė).

Praradus dantį ar kelis, reikėtų kuo skubiau pasirūpinti jų astatymu. Pradėjus gydymą nedelsiant, sustabdysite šiuos neižvengiamus organizmo procesus:

 • prarasti dantys – tai ne tik estetinės problemos, bet ir maisto kramtymo – sunku kokybiškai sukramtyti maistą, maisto dalelės stringa tarpdančiuose;
 • pamažu pradeda tirpti kaulas, šalia esantys dantys perima didesnį kramtymo krūvį, todėl jie greičiau susidėvi, nukenčia dantų kakleliai;
 • atsiradusio dantų tarpo link gali imti slinkti gretimi dantys.. Atsiradęs tarpas ir dantų poslinkiai, be abejo, šypsenai grožio nepriduoda;
 • dėl pradėjusios „tirpti“ žandikaulio, ilgainiui pasikeis veido forma, žmogus per anksti susens.

Kokius dantų implantus naudojame?

Savo klinikoje naudojame kelių sistemų implantus::

 • Mūsų  praktikoje populiariausias pasirinkimas yra Straumann  dantų implantai. Tai ne tik mūsų klinikos populiariausi implantai, bet ir populiariausi dantų implantai pasaulyje.* Straumann suteikia viso gyvenimo garantiją daugiau kaip 70-dešimt šalių – tai ypač svarbu daug keliaujantiems ar gyvenantiems užsienyje pacientams, nes, esant reikalui, jie galės gauti tinkamą pagalbą bet kurioje pasaulio valstybėje;
 • Medentika yra Straumann grupės  gamintojas Vokietijoje.  Tai vokiška kokybė už gerą kainos santykį.
 • Neodent dantų implantai gaminami Brazilijoje, tačiau tai taip pat yra Straumann grupės  dantų implantų gamintojas.

Kiek kainuoja dantų implantacija mūsų klinikoje?

Kaip vyksta dantų implantacija?
 • Pirmiausia pacientas turi atvykti konsultacijai, kurios metu implantuojantis gydytojas atlikęs rentgeno tyrimus, sudarys gydymo planą. Su pacientu bus aptarta jo sveikatos būklė, lūkesčiai, finansinės galimybės, paskiriama implantacijos data.
 • Prieš dantų implantaciją ypatingai rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną, nes prieš implantaciją burnos švara turi būti nepriekaištinga. Pacientas turėtų nerūkyti bent 3 dienas prieš implantaciją ir 7 dienas po jos. Jei reikia atlikti kaulo priauginimą ar sinuso dugno pakėlimo operaciją, rūkymas yra kritinis faktorius pooperaciniam laikotarpiui ir operacijos rezultatui! Taigi gydymo sėkmę įtakoja (tačiau ne apriboja) paciento burnos higiena, dantenų storis ir žandikaulio kaulo kiekis/kokybė, rūkymas, tokios ligos kaip diabetas ir osteoporozė, spindulinis gydymas, gydytojo patirtis ir pačio implanto kokybė.
 • Dantų implantacijos procedūra atliekama greitai – vienas dantų implantas įsriegiamas vidutiniškai per 30 min. Tai nėra skausminga procedūra, užtenka vietinės nejautros, narkozė nenaudojama.
 • Po implantacijos skiriamas trumpas antibijotikų kursas, galimas nedidelis, trumpalaikis patinimas, nedidelis skausmas operacijos vietoje.
 • Po implantacijos siūlai išimami po 7-10 dienų, pacientą apžiūri gydytojas.
Po implantacijos
 • Implantas prigyja per 4-12 savaičių, kaulo priauginimo atveju gijimas trunka apie 6 mėnesius.;
 • Prigijus implantui atliekamas implanto protezavimas vainikėliu. Priklausomai nuo pasirinktos gydymo metodikos pacientui gali būti pasiūlyta uždėti laikinus vainikėlius, arba laukti nuolatinių. Protezuojantis gydytojas nuims atspaudus, suformuos dantenų profilį. Mūsų dantų protezų gamybos laboratorijoje dantų technikas pagamins danties vainikėlį/us ar dantų plokštelę bedančiui žandikauliui. Priklausomai nuo pasirinktos medžiagos (plastikas, metalo keramika, cirkonio keramika) priklausys vainikėlio estetinis vaizdas, tarnavimo laikas ir kaina.
 • Dantų implantai, kaip ir nuosavi dantys, reikalauja reguliarios priežiūros ir vizitų pas odontologą bei burnos higienistą.
Implantacija gali būti:
 • Vieno danties
 • Keleto danties
 • Momentinė
 • Bedančio žandikaulio implantacija

Momentinė implantacija  tai procedūra, kai vienu metu pašalinamas defektuotas dantis ir jo vietoj įsriegiamas implantas. Dažnai žiniaskalaidoje skelbiama, kad momentinės implantacija yra greičiausias būdas atkurti prarastą dantį, tačiau tokia implantacija yra rizikingesnė, tokią procedūrą gali atlikti tik patyręs specialistas. Mūsų klinikoje atliekamos įvairiausių sudėtingumo implantacijos ir su jomis susijusios kitos procedūros, tokios kaip sinuso dugno kėlimas, kaulo priauginimas.

Bedančio žandikaulio implantavimas staikomas tiems pacientams, kurie nešioja išimamus protezus. Ant implantų dedami fiksatoriai, o ant išimamo protezo pritvirtinami specialios konstrukcijos užraktai. Tokiu būdu protezas tampa stabilus burnoje, pacientas jaučiasi komfortiškai. Tai tinka abiems žandikauliams.

Registruokitės konsultacijai dėl dantų implantacijos