fbpx
 

Dantų protezavimas

Dėl vienų ar kitų priežasčių netekus dantų, galiausiai ima kamuoti įvairios problemos, pradedant fiziniais nepatogumais (kramtant, virškinant ar net kalbant) ir baigiant ne ką mažesnėmis psichologinėmis, kuomet atsiranda nepasitikėjimas savimi ar nenoras dalintis savo šypsena su aplinkiniais. Vis dėl to, šiais laikais visiškai nebūtina susidurti ar ilgus metus gyventi kartu su šiomis problemomis – viso to išvengti padės dantų protezavimas.

Šios procedūros pagalba galima atkurti vieną ar net visą eilę dantų – dėl šios priežasties ir vėl galėsite patogiai kramtyti maistą ir nebesijaudinti dėl šiek tiek suprastėjusios estetinės išvaizdos ar aplink lūpas susidariusių raukšlelių. Naujųjų technologijų ir modernios aparatūros dėka, atlikus šią procedūrą, galima sugrąžinti praktiškai viską, kas buvo prarasta kartu su nuolatiniais dantimis, todėl tai yra vienas paprasčiausių ir lengviausių būdų sugrįžti į pilnavertį gyvenimą. Tai – ne tik geresnė estetinė išvaizda, bet ir galimybė sustiprinti pažeistus dantų audinius ar išspręsti kitas dėl dantų netekimo kylančias problemas.

Dantų protezavimas gali būti atliekamas skirtingais metodais, skiriasi ir pačių protezų tipai, todėl pirmiausia įsigilinsime į Jūsų situaciją, patikrinsime esamą burnos būklę, išklausysime Jūsų lūkesčius ir tik tuomet pasiūlysime tinkamiausią variantą – norime, jog iš mūsų klinikos išeitumėte kupini geriausių emocijų.

Dantų protezavimas gali būti būti dvejopas – protezavimas neišimamais (fiskuotais) ir išimamais protezais.

Išimamieji protezai yra dalinės plokštelės, pilnos ir lanko atraminiai protezai.

Neišimami (fiksuoti) protezai

dantu uzklotai
Užklotai

Užklotus rekomenduojame dėti ant danties, kuris netekęs daugiau nei 50 proc. savo audinių. Danties užklotu net tik atstatome jo anatomiją, funkciją, bet ir, svarbiausia, – sutvirtiname patį dantį, taip jis tarnaus žymiai ilgesį laiką, nei dantį atstačius plomba. Užkloto forma nesikeičia, nesusitraukia kaip plomba, todėl išvengiama antrinio karieso atsiradimo. Keramikinių užklotų spalva ir restauracija atliekama taip, kad jos neįtars net kitas odontologas.Tuo tarpu atstačius didelį danties defektą plomba, rizikuojame, kad dantis gali skilti. Palaipsniui susitraukus plombai, tarp danties ir plombos atsiranda mikroplyšis, kuris sąlygoja karieso atsiradimą, plombos trupėjimą.

SUŽINOTI DAUGIAU
cirkonio vainikelis
Dantų vainikėliai (karūnėlės)

Dantų vainikėliai gali būti cementuojami arba prisukami ( ant implantų), jie yra gaminami iš cirkonio arba metalo keramikos. Dantų protezai gaminami mūsų nuosavoje dantų protezų gamybos laboratorijoje, todėl gydytojų ir dantų techniko glaudus bendradarbiavimas užtikrina geriausius gydymo sprendimus. Dantų vainikėliai pagaminami, atsižvelgiant į gretimų dantų formą, dydį ir spalvą, todėl sukuriamas maksimalus komfortas ir pojūtis beveik nesiskiriasi nuo nuosavų dantų.

SUŽINOTI DAUGIAU
dantu laminate1
Dantų laminatės (estetinis protezavimas).

Dantų laminatės moderniausias ir estetiškiausias būdas susigrąžinti gražią šypseną. Jos yra laidžios šviesai, daugiasluoksnės, jų spalva idealiai pritaikoma prie natūralių dantų, atsparios nusidėvėjimui. Kiekviena laminatė gaminama kruopščiai ir individualiai mūsų nuosavoje dantų techniko laboratorijoje.

SUŽINOTI DAUGIAU

Nors dažnai vis dar manoma, jog dantų protezavimas turi didesnę paklausą tarp vyresnio amžiaus žmonių, šiais laikais situacija yra šiek tiek pakitusi. Egzistuoja gausybė ligų (periodontitas, patologinis sukandimas, įvairios žandikaulio sąnario ligos), kuomet net ir jaunesniame amžiuje prireikia pasinaudoti protezavimo paslaugomis. Kuo mažiau pažeisti dantys, tuo lengviau atliekamos visos procedūros, todėl jeigu esate nepatenkinti dabartine savo dantų būkle ir manote, jog situaciją galėtų pagerinti dantų protezavimas, laukiame Jūsų Smile art odontologijos klinikoje – aptarsime galimus variantus ir gydymo eigą.

Šiais laikais protezų ir natūralių dantų skirtumai itin minimalųs, o nauda – neabejotina. Kalbėsite aiškiau, atrodysite ir jausitės kur kas geriau, dėl efektyvesnio kramtymi nebekamuos ir virškinimo sutrikimai – tai tik keletas pagrindinių privalumų, kuriuos pajusite iš karto.

Išsamią informaciją ir atsakymus į rūpimus klausimus apie dantų protezavimą pacientams pateikiame konsultacijos ir gydymo plano sudarymo metu. Kiekvienas atvejis yra skirtingas ir idividualus, todėl dantų protezavimo būdas pasiūlomas kiekvienam pacientui atskirai,  kartais galimi alternatyvūs gydymo metodai, todėl pacientui pasiūlomi ir paaiškinami visi galimi gydymo variantai.

Nemokamas dantų protezavimas kompensuojant iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo

Asmenys, sulaukę senatvės pensijos amžiaus, pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais, ir vaikai gali gauti kompensaciją iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų dantų protezavimui. Asmenims, nesantiems laukiančiųjų dantų protezavimo sąraše, reikia kreiptis į poliklinikos, kurioje yra prisirašęs, gydytoją odontologą arba į kitos į kitos asmens sveikatos priežiūros įstaigos, turinčios licenciją teikti odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugas, gydytoją odontologą dėl dantų protezavimo poreikio nustatymo. Jei konsultacijos metu gydytojas odontologas nustato dantų protezavimo poreikį, apdraustasis (arba jo atstovas) pateikia poliklinikai, prie kurios yra prisirašęs, prašymą įrašyti jį į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašą. Detalesnę informaciją apie dantų protezavimo, kompensuojamo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, galite paskaityti čia ir čia.

Registruokitės konsultacijai dėl dantų protezavimo

Dantų laminatės

Kodėl verta rinktis estetinį dantų protezavimą – dantų laminates?

 • Netenkina priekinių dantų forma, spalva, dydis
 • Maksimaliai estetiškas vaizdas su minimalia invazija
 • Lyginant su estetiniu plombavimu, laminatės yra ilgalaikės, nepraranda blizgesio, nekaupia apnašų, todėl mažesnė ėduonies išsivystymo rizika
 • Sugrąžintas estetiškas dantų vaizdas – didesnis pasitikėjimas savimi

Dantų laminatėmis (venyrais) atliekama priekinių dantų restauracija stiklo keramikos pagalba. Laminatė tai tarsi plona keramikos plokštelė, kuri paprastai dengia priekinį dantų paviršių. Toks protezavimas vadinamas estetiniu, nes laminatėmis galima atstatyti ne tik nekokybiškai suplombuotus dantis, pakeitusius spalvą dantis, bet ir kartais „ištiesinti“ kreivus dantis. Lyginant laminates ir estetinį dantų plombavimą, galima išskirti žymiai didesnį estetinio protezavimo pranašumą – laminatės yra ilgalaikės, nekeičiančios spalvos, netamsėja, nepraranda blizgesio, skaidrios. Estetiškai suplombuotus dantis periodiškai reikia poliruoti, ko nereikia laminatėms. Laminatės gaminamos dantų techniko laboratorijoje, todėl yra itin tikslios, jos nekaupia apnašų, tai žymiai sumažina riziką išsivystyti dantų ėduoniui.

dantu laminate1

Šis protezavimo metodas paprastai yra minimaliai invazyvus, nes priekinį dantų paviršių reikia preparuoti labai nedaug, vidinė dantų pusė dažniausiai lieka nepažeista.

DANTŲ ESTETINIO PROTEZAVIMO (LAMINAVIMO) EIGA:

 • Pirmo vizito metu gydytojas apžiūri Jūsų dantis, įvertina jų būklę. Kartais dėl nesimetriškai atrodančių dantenų, prieš pradedant laminavimo procesą, pacientams pasiūlome atlikti dantenų plastiką, tai nesudėtinga procedūra, bet labai pagerina bendrą vaizdą, šią procedūrą atlieka mūsų burnos chirurgas. Jeigu pacientui reikia laminačių tik ant vieno žandikaulio, prieš tai, galima pasibalinti dantis, kad būtų vienoda abiejų žandiklaulių dantų spalva.
 • Laminatės gali būti klijuojamos iki krūminių dantų, t.y. ant 10 viršutinių dantų ir ant 10 apatinių. Iki gydymo pradžios atliekama šypsenos diagnostika, mūsų dantų techniko laboratorijoje pagaminame būsimų dantų pavaškavimą. Tai tarsi gidas gydytojui šlifuojant dantis, o pacientas pamato, kaip atrodys jo būsimi dantys burnoje dar prieš pradedant darbą, todėl ilgio, formos ir kiti keitimai yra labai greiti ir paprasti.
 • Laminatės pagaminamos individualiai kiekvienam pacientui, parenkamas atspalvis, forma atsižvelgiant į veido bruožus ir gretimus dantis.
 • Gydymo trukmė užtrunka apie 2- 3 savaitės, iki to laiko, pacientas vaikšto su laikiniais dantimis.
 • Minimaliai nušlifuojami protezuojami dantys ir pritvirtinamos pagamintos laminatės. Forma, ilgis, dydis gali būti koreguojami pagal paciento norus.
 • Pabaigus dantų laminavimą, mes rekomeduojame naktimis nešioti apsauginę (bruksizmo) kapą. Ji reikalinga keramikos skilimų prevencijai. Naktimis žmogus nevalingai griežia dantimis, spaudžia juos, individualiai pagaminta kapa apsaugo dantis, stabilizuoja sąkandį.

Dantų vainikėliai (karūnėlės)

Kai danties defektas yra didelis ir jo atstatyti neįmanoma nei plomba, be užklotu, gaminami dantų vainikėliai. Dažniausiai naudojami metalo keramikos ir cirkonio vainikėliai.

Metalo keramikos vainikėliai yra dvisluoksniai – vidinis metalinis karkasas ir ant viršaus užkepta apdailinė keramika.

Metalo keramika yra tvirta medžiaga, bet čia labai stipriai nukenčia estetika. Dėl metalinio pagrindo, vainikėlis nepraleidžia šviesos, nėra skaidrus, kartais gali matytis tamsu (pilkas) kraštelis prie dantenų. Dėl šių priežasčių metalo keramikos protezai tinkamesni krūminiams dantims protezuoti.

Taip pat metalo keramika netinka alergiškiems žmonėms, dantenos gali sudirgti ir parausti. 

Pažangiausias ir estetiškiausias vaizdas yra išgaunamas gaminant vainikėlius iš cirkonio oksido (pilno kontūro arba su keramikos apdaila), ličio disilikato E-max keramikos ir kitos keramikos. Protezuojant tokiu būdu galima atstatyti tiek šoninių, tiek priekinių dantų, pavienių ir didelių defektų atstatymus.

Pasirinkdami cirkonio keramikos vainikėlį, vietoj metalo keramikos būsite tikri, kad :

 • Jūsų protezuoti dantys atrodys itin natūraliai ir estetiškai,pralaidūs šviesai;
 • Protezai bus ilgaamžiai, išsaugos savo pradinę išvaizdą;
 • Išvengsite alergijos, nes cirkonis yra bilogiškai suderintas su žmogaus organizmu;
 • Dėl paviršiaus įpatybių prie cirkonio sunkiau kibs apnašos;
 • Cirkoniu šaltis ir karštis sklinda lėčiau nei metalu, todėl jausite natūralų danties pojūtį.
DSC_0414

Kai trūksta vieno ar kelių dantų protezuojama tiltiniais protezais.

Tiltinės konstrukcijos (tiltai).

Dantų eilių defektai, atsiradę praradus 1 ar kelis dantis gali būti atstatomi daliniais fiksuotais (tiltiniais) protezais arba protezu ant implantu. Tiltinis protezas – gaminamas preparuojant gretimus defektą ribojančius dantis ir sujungiant į vientisą konstrukciją su tarpine dalimi, kuri užpildo bedantę sritį. Tačiau šiandien jie nėra tokie popiuliarūs, kokie buvo anksčiau. Taip yra todėl, kad tiltui pritvirtinti reikia nušlifuoti šalia esančius dantis, kas yra netikslinga. Jeigu pacientas kreipiasi dėl senų tiltų pakeitimų, gaminamas naujas tiltas, tam naudojamos tokios pat meždiagos kaip ir vainikėlių gamyboje.

Užklotai

Užklotus, kaip ir dantų laminates, gaminame iš E-max keramikos – tai Ivoclar Vivadent patentuota medžiaga iš ličio disilikato.

Kuo ypatingi „E-max“ užklotai?

 • Didelis atsparumas lūžiams, lyginant su kitomis keramikos rūšimis.
 • Maksimaliai išsaugomi danties kietieji audiniai.
 • prašviečiamumas ir šviesos difuzijos savybės sukurtos atkartoti natūralų danties grožį ir „nematomas” restauracijas burnoje.
 • Biologiškai su žmogaus organizmu suderinta medžiaga, kuri biologinėje aplinkoje ( šiuo atveju burnos ertmėje) nesukelia jokių nepageidaujamų reakcijų.
 • Pasiekiamas itin didelis restauracijos tikslumas.
 • Užklotai pasižymi ypatinga estetika (bėgant laikui nekinta nei jų spalva, nei blizgesys);
 • Restauracijų ilgaamžiškumas.
 • Prie šios keramikos restauracijų nelimpa apnašos, tad burnoje stipriai sumažėja apnašų kaupimosi rodikliai, o tai stipriai mažina ėduonies riziką.
dantu uzklotas