fbpx
 

Dantų kanalų gydymas (Endodontinis dantų kanalų gydymas)

Stiprus danties skausmas gali būti ženklu, kad Jums reikalingas danties šaknies kanalų gydymas. Endodontinio gydymo tikslas yra sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanaluose, taip apsaugant dantį ir aplinkinius audinius nuo infekcijos. Kanalų negydant ir infekcijai išplitus, palaipsniui aplink infekuotą dantį, žandikaulio kaulas ima tirpti, formuojasi židinys, kuris negydomas, gali sukelti rimtų komplikacijų. Bakterijų sukelti židiniai stebimi rentgeno pagalba.

Požymiai, kad Jums gali reikėti endodontinio gydymo:

  • ūmus, veriantis danties skausmas;
  • dantenų patinimas;
  • patamsėjusi danties emalio spalva;
  • danties jautrumas vartojant šaltus ar karštus maisto produktus.

Registruokitės konsultacijai dėl dantų kanalų gydymo

Endodontinio gydymo eiga:

Vizito metu gydytojas odontologas pirmiausia Jums atliks šalčio testą ir atliks rentgeno nuotrauką. Toliau bus atliekamas mechaninis ir medikamentinis šaknų kanalų gydymas. Gydymo metu atliekamos kelios rentgeno nuotraukos, nustatomas tikslus dantų šaknų ilgis. Išvalyti kanalai užplombuojami, danties vainiko defektas yra atstatomas.

Endodontiškai gydyto danties dėl didelio defekto sienelės lieka silpnos, todėl rekomenduojame dantį atstatyti protezuojant arba mikroprotezuojant. Tai užtikrins danties tvirtumą ir atkurs kramtymo funkciją.

Danties šaknyje gali būti nuo 1 iki 4 kanalų