fbpx
 

Profesionali burnos higiena

Norint, jog dantys ilgiau išliktų sveiki ir sukeltų kuo mažiau nemalonių pojūčių, nuolat būtina pasirūpinti tinkama burnos higiena. Vis dėl to, daniai neužtenka vien tik įprasto dantų valymo šepetėliu, kadangi jo pagalba nepavyksta pasiekti visų būtinų ertmių, o specialus siūlas taip pat palieka šiek tiek apnašų ar maisto likučių. Būtent dėl šios priežasties vėliau kenčiame ne tik dėl blogo burnos kvapo, bet ir dėl rimtesnių dantų problemų – siekiant to išvengti, maždaug kartą per pusę metų turėtų būti atlieka profesionali burnos higiena.

Profesionalios burnos higienos procedūros eiga Smile art odontologijos studijoje:

  • Minkštos ir kietos dantų apnašos nuvalomos ultragarsiniu skaleriu ir specialiais instrumentais.
  • Pigmentinės apnašos, kurios susidaro dėl rūkymo, gausaus kavos, arbatos vartojimo, valomos naudojant „Air – Flow“ sistemą.
  • Procedūros pabaigoje dantys nupoliruojami specialia pasta ir šepetėliais, dantys padengiami mineralizuojančiomis priemonėmis.
  • Per procedūrą burnos priežiūros specialistas pacientą informuoja, ar nėra sugedusių dantų, atsižvelgdama į dantų būklę, nukreipia pas kokį specialistą kreiptis.
  • Jeigu burnos higienistas pastebi, kad paciento dantys nėra pakankamai prižiūrimi, apmoko jį namuose prižiūrėti dantis, kaip juos valyti, parenka individualios dantų priežiūros namuose priemones (dantų jautrumui mažinti,karieso ir periodontologinių ligų prevencijai). Pacientams paiškinama tinkamos dantų priežiūros svarba, taip motyvuojant juos atsakingiau žiūrėti į savo dantų tinkamą valymą.
  • Jeigu pacientas turi itin daug akmenų, yra akivaizdus dantenų uždegimas, vienos procedūros metu neįmanoma pašalinti visus akmenis, paskiriamas dar vienas apsilankymo vizitas.
  • Jeigu paciento dantys yra itin jautrūs, pavyzdžiui, esant dantų nudilimui, apsinuoginus dantų kakleliams, procedūrą galima atlikti su nuskausminimu.

Burnos higienos procedūrą atliekame ir vaikams, ypač ją svarbu atlikti nešiojantiems breketus

Profesionali burnos higiena nešiojant breketus:

Pacientams, dėvintiems breketus ypač svarbu tinkama dantų priežiūra. Tokiems pacientams profesionalią burnos higienos procedūrą rekomenduojame atlikti kas 3-4 mėnesius, taip bus užkirstas kelią „baltų dėmių“atsiradimui. Šios dėmės – pirminiai emalio demineralizacijos židiniai po kietu emalio paviršiumi, kurie ilgainiui gali išsivystyti į kariesą. Jų atsiradimo priežastys – netinkama burnos higiena, taip pat dažnas angliavandenių, rūgščių maisto produktų, gazuotų bei saldžių gėrimų vartojimas.

Po burnos higienos procedūros, išnyksta dantenų uždegimas, dantys tampa švarūs, lygūs , atgauna savo natūralų blizgesį ir natūralią spalvą. Tinkamai, kantriai ir atidžiai prižiūrint dantis, jie išliks sveiki ir gražūs labai ilgą laiką

Registruokitės vizitui