fbpx

BURNOS IR DANTŲ LIGŲ PROFILAKTIKA YRA GERIAUSIA PRIEMONĖ DŽIAUGTIS SVEIKAIS DANTIMIS

BURNOS IR DANTŲ LIGŲ PROFILAKTIKA YRA GERIAUSIA PRIEMONĖ DŽIAUGTIS SVEIKAIS DANTIMIS

Burnos ir dantų ligų profilaktika yra geriausia priemonė džiaugtis sveikais dantimis
Bendraudama su savo pacientais burnos ertmę ir dantų švarą dažnai palyginu su namais, kuriuose gyvename. Jeigu juos tvarkysime dažnai, dulkių nebus daug, ir namai bus švarūs. Taip pat ir burnoje. Jeigu gerai ir taisyklingai valysime bei prižiūrėsime dantis, apnašos kaupsis tik mums sunkiai prieinamuose vietose.

Nors dauguma mūsų dantis valosi du kartus per dieną ir naudoja tarpdančių valymo priemones: siūlus ar tarpdančių šepetėlius, ne visada pavyksta pasiekti gerą rezultatą. Jaučiame iš burnos nemalonų kvapą, matome kraujuojančias dantenas, mūsų netenkina dantų baltumas, o mūsų odontologas beveik kiekvieną kartą randa pažeistų karieso dantų.

Dantų valymas namuose turi būti atliekamas kruopščiai ir neskubant. Daugumai mūsų per skubėjimą nepavyksta gerai išsivalyti dantų ir dažniausiai trūksta žinių, kaip taisyklingai atlikti judesius dantų šepetėliu ir, kaip prižiūrėti tarpdančius. Valant dantų šepetėliu mes dažnai nepasiekiame visų dantų paviršių, taip pat ir tarpdančių. Kadangi dantų šepetėlių šereliai tarpdančių nepasiekia, juose pasilieka maisto likučių ir apnašų.

Labai svarbu rūpintis ir saugoti savo dantis ir dantenas. Tinkamai pritaikę dantų priežiūros priemones, galėsime ne tik didžiuotis savo gražia šypsena, bet ir džiaugtis sveikais dantimis. Tai taip pat tai padės išvengti daugelio dantų sveikatos problemų, bei leis sumažinti dantų gydymo išlaidas ateityje.