fbpx

KAIP PARUOŠTI VAIKĄ PIRMAM VIZITUI PAS ODONTOLOGĄ?

KAIP PARUOŠTI VAIKĄ PIRMAM VIZITUI PAS ODONTOLOGĄ?

Vaikų dantų gydymas gali tapti nemenka problema mažylių tėveliams, jeigu vaikui vizitas pas odontologą atrodys nemalonus ir gąsdinantis. Tam, kad šių problemų būtų galima išvengti ir odontologo kėdė nebūtų tokia bauginanti, labai svarbus pats pirmasis apsilankymas – ką iš anksto reikėtų žinoti?

Bene svarbiausias momentas yra pirmojo vizito laikas – jeigu atvyksite su mažyliu profilaktinei apžiūrai, ateityje vaikų dantų gydymas nekels tiek daug neigiamų emocijų ir sąsajų su skausmu. Pas odontologą atvykęs pirmą kartą, Jūsų vaikas be streso galės susipažinti su aplinka, naudojamais įrankiais ir personalo darbuotojais, taigi sekantys apsilankymai, net ir lydimi skausmo, nebebus tokie baisūs. Nesuspėjus atvykti anksčiau, nei pradėjo skaudėti pirmasis dantis, apsilankymas tikriausiai bus šiek tiek labiau komplikuotas, tačiau jeigu tinkamai nuteiksite savo mažylį psichologiškai, didelio streso taip pat įmanoma išvengti.

Šiuo klausimu itin svarbus ir Jūsų požiūris į šį pirmąjį vizitą – dažnai tėvai jaudinasi labiau už vaikus, todėl apsilankymo faktą labai išaukština ir tokiu būdu net patys to nejausdami savo nerimą perduoda ir mažyliams. Šiuo atveju reikėtų vengti bet kokių išankstinių pažadų – neskaudės, gydytojas nieko nedarys, nėra ko bijoti… Kur kas geriau kuo paprasčiau paaiškinti, kas yra odontologai ir koks yra Jūsų apsilankymo tikslas. Sužadinkite vaiko smalsumą, sudominkite jį būsimu apsilankymu – tuomet mums beliks pasistengti, jog viskas iš tikrųjų pavyktų sklandžiai ir kitą kartą Jūsų vaikas su mielu noru sugrįžtų į odontologo kėdę.

Viena dažniausiai pasitaikančių tėvų klaidų – vaikų gąsdinimas pateikiant gydymo įstaigas tarsi bausmę dėl blogo elgesio. Tikriausiai ne kartą ir patys esate girdėję, jog jeigu nesivalysite dantų ar valgysite daug saldumynų, pradės skaudėti dantis ir tuomet jau reikės keliauti pas odontologą – tokios ar panašios frazės mažiesiems tikrai nekelia susižavėjimo būsimu vizitu. Žinoma, vaikai turi suprasti, kodėl svarbu rūpintis savo dantukais, tačiau tai neturi pavirsti gąsdinimu. Odontologas turėtų atrodyti tarsi draugas, kuris pasiruošęs padėti ir išgelbėti nuo kamuojančio skausmo – tikėtina, jog tuomet vaikų dantų gydymas praeis sklandžiai ir padės išvengti neigiamų emocijų.