fbpx

KODĖL BŪTINA NEDELSIANT ATSTATYTI PRARASTUS DANTIS?

KODĖL BŪTINA NEDELSIANT ATSTATYTI PRARASTUS DANTIS?

Nors vieno ar kelių dantų netekimas gali pasirodyti kaip nedidelė problema (ypač tais atvejais, kai tai netrukdo plačiai šypsotis), laiku nesikreipus į specialistus ir neatstačius trūkstamų dantų, ateityje nepavyks išvengti kur kas didesnių rūpesčių. Dantų implantacija yra neabejotinai veiksmingiausias būdas užkirsti jiems kelią, tačiau kodėl vis dėl to yra būtina kaip įmanoma greičiau atstatyti prarastus dantis?

Pirmiausia reikėtų pradėti nuo to, jog visi dantys yra vieninga sistema, o tai reiškia, jog kiekvienas pažeistas ar pranykęs elementas turi įtakos ir bendrai jos veiklai. Praradus vieną, šalia esantieji taip pat praranda atramą, todėl pradeda slinkti žemyn ar klaipytis. Laiku nepasirūpinus dantų implantacija, kur kas dažniau tenka lankytis pas odontologą dėl atsiradusių skylučių, o ateityje visa tai gali sukelti ir rimtų sukandimo problemų.

Žvelgiant į ateitį, net ir vienas prarastas dantis gali turėti įtakos žandikaulio kaulo irimui. Dėl šio proceso prasideda ir veido deformacijos procesai, keičiasi kontūrai, todėl žmogus automatiškai atrodo vyresnis.  Laikui atlikta dantų implantacija šiuos procesus gali sustabdyti, kadangi naujai įstatytas dantis atliks visas pastovaus danties funkcijas.

Dar viena priežastis, dėl kurios reikėtų suskubti kreiptis pagalbos į specialistus, yra suprastėjusi virškinimo sistema. Esant dantų trūkumui, kur kas sunkiau tinkamai sukramtyti maistą, o kai toks maistas patenka į organizmą, jį automatiškai sunkiau ir suvirškinti – dėl to galiausiai kyla įvairios ligos, kurios turi įtakos ir psichologinei būsenai.

Kalbant apie ją, prarasti dantys dažniausiai paveikia ir žmogaus emocijas – jeigu trūksta priekyje esančio danties, nesinori šypsotis, ima stigti pasitikėjimo savimi. Gali atsirasti ir įvairios tarimo problemos, šveplavimas, todėl galiausiai norisi mažiau bendrauti su žmonėmis ir apskritai kalbėti.

Kiekvienas iš mūsų nori gyventi pilnavertį gyvenimą ir visus sunkumus priimti su plačia šypsena veide, todėl jeigu netekote danties, nieko nelaukite ir kreipkitės į savo gydytoją odontologą – jis įvertins Jūsų situaciją, išklausys visus lūkesčius ir tuomet rekomenduos geriausią dantų atstatymo būdą. Sėkmingai įstatyti dantų implantai tarnauja ilgus metus, todėl tikėtina, jog ilgainiui pamiršite, jog juos turite.